İş

Çin, Muhtaçlara İş Sağlayan Programları Desteklemek İçin 3,1 Milyar Yuan Tahsis Etti

PEKİN, 26 Temmuz (Xinhua) — Çin’in ekonomik planlamadan sorumlu en üst kuruluşu olan Ulusal Kalkınma ve Rehabilitasyon Kurulu, insanlara yardım amacıyla istihdam sağlayan programları desteklemek için merkezi bütçeden 3,1 milyar yuan (yaklaşık 435,4 milyon ABD Doları) tahsil etti. muhtaç. fazla ayırdığını bildirdi.

Komisyon Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yıl başından Haziran ortasına kadar toplam 7,8 milyar yuan tutarındaki yatırımın ardından ek yatırımın tahsis edildiğini söyledi.

Bu fonlar, orta ve batı Çin’deki 22 eyalet seviyesindeki 559 iş yardımı projesini desteklemek için kullanılacak ve 100.000’den fazla ihtiyaç sahibi insanın inşaat projelerine katılmasını sağlayarak gelirlerini ortalama 10.000 yuan artıracak.

2023’ün başından bugüne kadar Çinli yetkililer, bu işletme yardım programlarını desteklemek için toplam 10,9 milyar yuan tahsis etti. Projelerin hayata geçmesinin ardından kırsal kesimde yaşayan yaklaşık 300 bin kişinin evlerinden çıkmadan iş bulması için 3 milyar yuanı aşkın personel bedeli ödeneceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu