Haber

Seçime günler kala Kılıçdaroğlu’ndan “sağduyu” çağrısı: Son 10 günde yapılacak en kirli işleri biliyorum

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hızla devam ediyor. Mitinglerin yanı sıra sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken sözlerin yer aldığı bir paylaşım yapmıştı.

“SAVAŞA DEĞİL SEÇİMLERE GİDİYORUZ”

“Bu kirli dili bırakalım.” CHP Genel Başkanı, “Akıl almaz kirli oyunlar ve ithamlarla neler yapıldığını millet görüyor. Savaşa değil seçime gidiyoruz. Çok hükümetler değişti, hep yolumuza devam ettik. Son zamanlarda yapılacak en kirli işleri bilirim. 10 gün Ben de onlara diyorum ki: Biraz sağduyu!” sözlerini kullandı.

“SORUMLULUK KUTUPLAMANIZDAN YORULDUM”

Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Halkımız güle güle sandığa gitsin, rahat evine dönsün. Sizin mahalleyi, evi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık. Kalan zamanı gerçekten değerlendirmek istiyoruz. Seçim havasında artık vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin.

“SEÇİMİ SİZ BAŞARIYA GETİRDİNİZ”

Seçime darbe dediniz. Uhud Savaşı’nı kendi kavmine benzettin. İnsanlarımızı bir işgalciye benzettin. Nerede duracaksın?

“İÇİNİZİ KONTROL EDİN”

Sorumluluğumu yerine getirmeye ve sağduyu çağrısı yapmaya devam edeceğim. Çünkü aklını yitirenlerin imdadına şeytan koşacaktır. İçindekini dizginle yoksa bu nefret önce seni sonra hepimizi yer bitirir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu