Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlara Proje Bilgilendirme Gezisi Düzenledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirilen projeleri tanıtmak ve belediye hizmetleri hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla 17 ilçede görev yapan muhtarlara proje gezisi başlattı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, hizmete giren ve yapımı devam eden vizyon projeler hakkında bilgi vermek amacıyla mahalle muhtarlarına proje tanıtım gezisi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş ve Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz, Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan, İlkadım ilçesinde 30 mahalle muhtarına yapılan çalışmaları yerinde anlattı. Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’nde başlayan yolculukta muhtarlara çalışma sistemi hakkında bilgi verildi. Samsun Akıllı Şehir ve Trafik Güvenliği Projesi Operasyon Merkezi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan, projenin önemi ve sistemin işleyişi hakkında sunum yaptı. Muhtarlar, İlçe Toplu Taşıma Aktarma Merkezi’ni gezdikten sonra elektrikli otobüslerle Kent Park ve Bilim Samsun’u, ardından Bordüre, Kilit Parke ve Beton Boru Fabrikası, Köşk Kafe, Samsun Şehir Kütüphanesi, Toybelen Sanayi Sitesi, İlkadım’ı gezdi. SporKülliye, Tekkeköy Bilim Merkezi ve Planetaryum şantiyesini gezdi.

Muhtarlara projelerdeki son durum hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in liderliğinde Samsun için büyük emek ve hizmet veriyoruz. Bu süreçte birçok vizyon projeyi hayata geçirdik. Şehrimizi geleceğe taşıdığımız inşaat çalışmaları devam ediyor.” İhale aşamasında olan birçok proje var. Şehrin her noktasında çalışıyoruz” dedi.

Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz, bu etkinliğin 17 ilçede muhtarlara yönelik olarak düzenlenmeye devam edeceğini söyledi.

Etkinliğe katılan muhtarlar da memnuniyetlerini dile getirerek projeleri çok beğendiklerini ve Samsun için değerli işler yapıldığını söylediler. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu