Yaşam

Birce Akalay, Halide Edib Adıvar’ın Sultanahmet Mitingi Sahnesini Canlandırmasıyla Sete Damgasını Vurdu

2024 yılında vizyona girmesi beklenen ‘Zaferin Rengi’ filminin setinden ilk kareler paylaşıldı. Beyazıt’ta çekimleri yapılan dizinin setinde Halide Edib Adıvar’ı canlandıran Tekçe Akalay’ın sahnesi takımı duygulandırdı.

Çekimlerine birkaç ay önce başlanan “Zaferin Rengi”, 2024 yılında vizyona girmesi merakla beklenen filmlerden biri.

Film bambaşka bir hikayeyle Cumhuriyet tarihimize ışık tutuyor. Zaferin Rengi, Cumhuriyet tarihinin en büyük spor etkinliklerinden biri olan General Harington Kupası’nı ve 1919 yılında Anadolu’nun düşman kuvvetlerine karşı düzenlediği direnişi beyazperdeye taşıyor.

Zaferin Rengi ekibi çok başarılı isimlerle dolu. Abdullah Oğuz’un yönettiği filmde, Kubilay Aka, Fenerbahçe’nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Kulaksızoğlu’nu canlandırıyor.

Filmde Aka’nın yanı sıra Gülper Özdemir, Nejat İşler, Timuçin Esen, Gonca Vuslateri, Birce Akalay ve Yiğit Özşener de Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırıyor.

Beyazıt filminin çekimlerinde Halide Edib Adıvar rolünü oynayan Tekçe Akalay’ın sahneleri gündem oldu.

Adıvar’ı oynayan Birce Akalay’ın 1919 işgal döneminde İstanbul’da kürsüde konuşma yaptığı sahne sete damgasını vurdu. Akalay’ın miting sahnesi çekilirken film setinde duygusal anlar yaşandı.

Halide Edib Adıvar’ın İstanbul işgal altındayken Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen mitingde bir konuşma yaptığını tarihten hatırlarsınız. Adıvar’ın yaptığı bu konuşma İstanbul halkının milli duygularını harekete geçirdi.

Zaferin Rengi, Türk futbol tarihinin 20. yüzyılın simge isimlerini, siyasetçilerini, aydınlarını, askeri şahsiyetlerini ve kahraman sporcularını bizlere yeniden tanıtacak.

Sabri Toprak rolünde Nejat İşler, Vera rolünde Gonca Vuslateri, Topkapılı Cambaz rolünde Timuçin Esen ve Mustafa Kemal Paşa rolünde Yiğit Özşener’in yer aldığı bu filmi hepimiz heyecanla bekliyoruz. Sinema hakkında ne düşünüyorsunuz?

bayrampasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu