Ekonomi

BEBKA E-Ticaret Büyüme Programı Başladı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “E-Ticaret ile Büyüme Programı” çerçevesinde e-ticaret ve e-ihracat uzmanlık eğitimleri başladı. 13 gün sürecek teorik ve uygulamalı eğitime, genç istihdamı teması çerçevesinde başvuru yapan gençler ve ilgili kurum temsilcileri katılıyor.

E-ticaretin hızla gelişen bir alan olduğunu belirten BEBKA Genel Sekreteri Prof. Bir önceki yıla göre %109, sipariş adedi ise bir önceki yıla göre %43 artarak 4 milyar 787 adede ulaştı.Rakamlar sektörün hızla büyüdüğünü göstermekte ve işletmelerimizin bu trendi yakalaması gerektiğini ortaya koymaktadır. Bu kapsamda ülkemizin ve ilimizin e-ticaret payını artırmak amacıyla “E-Ticaret Büyüme Programı”nı geliştirdik.Program genç istihdamı teması çerçevesinde farklı kitlelere yönelik dijital pazarlama eğitimleri ve mentorluklar içermektedir. , gençlerimize e-ticaret ve e-ihracat uzmanlık eğitimleri ile kooperatif gibi küçük işletmelere yönelik eğitim ve mentörlük eğitimleri planlanmaktadır.Programa Bursa ilinden yirmiyi aşkın kooperatif başvurmuştur. Öncelikle gençlerimizi eğiteceğiz ve kurumsal kapasitemizi geliştireceğiz. Daha sonra bunları kooperatiflerimizle birlikte eşleştireceğiz. Onların çalışmasını, kooperatiflerimizin e-ticaret yapmasını sağlayacağız.” dedi.

13 gün sürecek eğitimde e-ticarete giriş, e-ticaret sitesinin konseyi, markalaşma, sosyal medya stratejisi, yerel ve global pazarlarda satış, lojistik süreçler, müşteri yönetimi vb. konular işlenecektir. Bu konularda katılımcıların dijital dönüşümü yakalaması amaçlanmaktadır. – BURSA

sefaatliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu