Haber

Almanlar bile biliyor: Erdoğan’ı yenmekten başka planları yok!

alman basını, “Erdoğan Türkiye seçimlerini kaybederse ne olacak?”başlıklı analiz yazısı ile 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi.

Alman basınında yer alan analiz yazısında, Kesin olan bir şey var ki, eğer Türk cumhurbaşkanı gerçekten yenilirse, Türkiye’nin dış politika yönü muhtemelen önemli ölçüde değişecektir.”terimler kullanıldı.

“FIRSAT KAZANIRSA DIŞ POLİTİKA DEĞİŞİR”

Muhalefetin terör suçlarından tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest bırakılacağı sözüne değinildi. “Muhalefet Erdoğan’ı yenerse, dış politikada büyük bir değişiklik ufukta görünüyor”söylendi.

Muhalefetin beklenen zaferinin Batı’nın çıkarları üzerindeki olumlu etkilerinin olumsuz etkilerine ağır basacağı kaydedildi.

Muhalefetin İsveç’in NATO üyeliğine karşı direnişinden vazgeçeceği, ittifakın doğu kanadında daha fazla yer alacağı ve Rus hava savunma sistemlerinin Türk topraklarındaki varlığının sona ereceği belirtildi.

“RAKİPİN O ZAMANDA NET BİR PLANI YOKTUR”

Muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aksine net bir planının olmadığı da vurgulandı.

7’li koalisyondaki görüş ayrılıklarına dikkat çekilen yazıda, “Aslında muhalefetin şu an net bir planı yok gibi. Yolda anlaşmak zor görünüyor çünkü partiler sadece Erdoğan’ı yenmek için birleşiyor. Ama bu Erdoğan’dan sonraki muhtemel dönem için yeterli olmayacak. . Farklı siyasi yönelimler muhalefette her zaman gergin bir bağa sahiptir.”söylendi.

 

haber-kusadasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu